مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است

تبیلیغات

سوالات-پزشکی

سلامت پوست در زمستان

10 / 10
از 1 کاربر

سلامت پوست در زمستان

فصل زمستان به دلیل پایین بودن دمای هوا بر روی پوست صورت ، دست ها ،پاها و..... خیلی سریع تأثیر می گذارد ،از آثاری که در این رابطه در فصل زمستان به وضوح قابل مشاهده است و برای اکثر افراد اتفاق می افتد می توان به  سرخ شدن پوست (به ویژه دست ها و گونه ها)،پوسته پوسته شدن،ترک خوردن،حساس شدن پوست (بیشتر در هنگام وزش باد)،و یا حتی اگزمای خفیف  و .......

یکی از مهمترین عوامل مشکلات پوستی در زمستان به جز سرد بودن هوا و وزش باد گرم بودن محیط کار یامنزل به همرا بسته بودن در و پنجره ها،خشکی شدید به همراه دارد.

روش های مراقبت از پوست در زمستان :

1. استفاده از یک وسیله مرطوب کننده در منزل و محل کار و.....(همراه با دستگاه های گرم کننده) مانند دستگاه بخور برای جلوگیری از خشکی شدید هوا.

2. استفاده از کرم مرطوب کننده و شاداب کننده مناسب پوست برای حفظ رطوبت پوست

3. استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب پوست برای  حفاظت از پوست در برابر فیلترهای آفتاب و باد و سرمای هوا.ضمن اینکه بسیاری از ضد آفتاب ها خاصیت مرطوب کنندگی نیز دارند.

4. برای سلامت پوست آب زیاد بنوشید،نوشیدن آب به جوان ماندن پوست کمک می کند و برای جلوگیری از خشکی پوست بسیار مناسب است.

5. با آب جوش حمام نکنید. پس از قرار گرفتن در در هوای سرد قطعاً گرفتن یک دوش آب گرم بسیار لذت بخش می باشد اما این موجب آسیب رساندن به پوست و حذف لایه محافظ  پوستی خواهد شد پس تا حد امکان دوش آب جوش نگیرید.

6. از مصرف کرم های لایه بردار قوی در زمستان بپرهیزید.

7. توجه به رژیم غذایی در این فصل بسیار اهمیت دارد. مصرف میوه ها و سبزیجات و کاهو را در زمستان بیشتر کنید چرا که باعث شادابی و نشاط و طراوت بیشتر پوست می شود.

8. از پاک کننده مناسب پوست حتما در زمستان استفاده کنید.

9. حتما ورزش روزانه داشته باشید.

10. ماساژ های پوستی را در زمستان فراموش نکنید.

11. از لوازم آرایشی بهداشتی مناسب استفاده کنید. سعی کنید لوازم آرایشی بهداشتی که خاصیت مرطوب کنندگی داشته باشند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()